נסאו בירת איי בהאמה – למה אתם חייבים לטייל בנסאו?

רוצים להגיע אל איי הבהאמס?
שמעתם את המילה "נסאו" (Nassau) ולא ידעתם איפה זה או מה זה אומר?
להלן הסקירה המלאה למטייל הישראלי שמגיע לבהאמה לחופשה.
אז למה חייבים לטייל ולבקר בנסאו בירת איי בהאמה? כל הפרטים כאן!

איי הבהאמה ידועים בחופים הקסומים שלהם שנראים ממש כמו גן עדן, באתרי צלילה מרהיבים עם זנים מיוחדים שלא תראו במקומות אחרים, אך קיימים בהם אף ערים קולוניאליות ומיוחדות עם היסטוריה עשירה, אתרי טבע יפהפיים, כפרים שלווים והמון אטרקציות לכל המשפחה ולכל גיל. Nassau היא לא מקום שמפספסים בחופשה אל הבהאמס!

איי בהאמה – אותו ארכיפלג בן שבע מאות איים בתוך האוקיינוס האטלנטי, ממזרח לפלורידה ומצפון לאיים הקריביים, מהווים התגשמות של הפנטזיה האמריקאית על חופשה טרופית. קיימים בהם חופים מטריפים, שוניות אלמוגים ססגוניות, ערים צבעוניות והרבה אתרי נופש מעניינים, והקרבה לארצות הברית הופכת אותם ליעד כה אטרקטיבי. אף לעובדה שהשפה המדוברת באיים הינה אנגלית והן שאפשר לשלם בכל אזור בדולרים אמריקאים, קיים חלק בזה שכשמונים אחוז מן התיירים שפוקדים אותה באים מהשכנה ממערב. במידה והנכם מטיילים בארצות הברית וכן בפרט בפלורידה, מדובר בצ'אנס נהדר לחבור אליהם. אמת ויציב, לא קיימת בה האותנטיות וגם טבע פראי אשר קיימים בתוך האיים הקריביים השונים, אך קיימות בה ערים קולוניאליות מופלאות, אטרקציות לכל המשפחה, פעילויות ספורט ימי וחופים נהדרים שניתן לשבת בהם אל מול השקיעה הקסומה ולהחזיק ביד קוקטייל . האם יש דבר יותר נפלא מזה?

נסאו בהאמה (Nassau)

נסאו – Nassau, בירת איי הבהאמס חיה ובועטת ב- ניו פרובינס איילנד. המון תיירים מבצעים את הרכישות שלהם בדוכנים שבשוק Straw, בו המוכרים מכינים כלים ומוצרים מורכבים מקש. חנויות יותר איכותיות ניתן לאתר ברחוב ביי . במצודתCharlotte  מן המאה ה- שמונה עשר, אשר ממוקמת ברחוב ביי המערבי, קיימים צינוק עינויים, תעלת מים, חומה עם אשנבים לירי. מהמצודה נשקף הנוף הקסום של הנמל. האקטיביות באי מקורה בשייט, בצלילה, דיג. אי האלמוגים Coral Island ממוקם מספר דקות ממרכז הבירה וניתן למצוא בו פארק ימי ומצפה תת ימי.

בירת בהאמה

מוזיאון הפיראטים בנסאו – העבר המועד לפורענות של Nassau, כבירת שודדי הים של הקריביים, מונצח בצורה פנומנלית במוזיאון הפיראטים של נסאו, ביחד  עם תצוגה אינטראקטיבית אשר ממחישה את אורח החיים של שודדי הים, מציגה לראווה את כלי הנשק שלהם ואף מספרת הודות הפולקלור של שודדי הים והן את הסיפורים של פיראטים שהפכו לאגדה. כדאי ביותר לבקר שם, עם ילדים או לאו.

נסאו איי בהאמה

 מעוניינים להבחין בנסאו מקרוב בדרך אותנטית וכן מקורית? תרים אחר מסע מלווה במדריך באי נסאו? לכו למסע של רכבת פדלים ברחבי נסאו ותיהנו מיום חווייתי, אשר אותו תזכרו עוד הרבה שנים.

בירת בהאמה

נסאו בהאמה אטרקציות

תלכו על רכבת דוושות נהדרת בטיול אותנטי הנ"ל. קודם כל, תבואו אל גרם המדרגות של המלכה, נווה מדבר בג’ונגל החבוי בין המולת נסאו. תבחינו בחיי הצמחייה, אשר מהווים את חופה הנאה של נסאו כאשר הנכם עולים בגרם המדרגות, על מנת להתבונן במפל. בו תוענק לכם עוד אינפורמציה הודות ההיסטוריה המגוונת של המקום וכן הודות המובן של שישים ושישה הצעדים בטרם הצעידה לקראת גראוליף שוקולטייר. פה באפשרותכם ליהנות מן שוקולד שופרא דה שופרא, אשר מיוצר במפעל הגראוליף שוקולטייר בסינרגיה עם אלכוהול ועם מנות ראשונות בהאמיות. עת משוערת של הטיול הינה בת שלוש וחצי שעות.

האטרקציה הבאה בתור שלכם הינה פורט שארלוט. כדאי לכם להיות מופתעים מן ההיסטוריה המעניינת של המבצר ואף מן המבנה המרהיב שלו. תסיירו למשך גשר המאסיביים והן תידהמו מן נוף פנורמי של נמל נסאו. לאחר מכן, תגיעו אל מרכז העניינים של נסאו, אראווק קיי. תמצאו פה מספר ממעדני המטבח הכי משובחים וכן הכי אותנטיים באיי בהאמה. בדג-פריי, יעבירו לכם סקירה הודות הקונכייה והכנה שלה וגם תכינו בשבילכם מספר דוגמאות של דליקטס מקומי הזה.

נסאו בהאמה

כעת, הנכם באים אל האטרקציה הבאה -, Western Esplanade Beach פה תשבעו מארוחת צהריים בהאמית עממית, אשר מסופקת על ידי קערה של אננס טרייה. שלהי היום יהיה באמצעות תדהמה מהנופים של החוף או לחלופין טבילה במים הזכים.

סיור במהלך כשש שעות בחופי גן העדן של איי הבהאמה..באפשרותכם להירגע ואף ליהנות מן החופש בסטייל של חוף אישי קסום וגם ליהנות מטיול של שנורקל, ארוחת צהריים בהאמית מקומית,  קיאקים, מוזיקה, בננות, בר חוף, ערסלים, וגולת הכותרת  – ניתן להבחין בחזירים שוחים. הפסקה קצרה באי הוורד בחוף אשר מכונה  Sandy Toes, מדובר בחוף פרטי נפלא אשר בו באפשרותכם לבצע שנורקלים וקיאקים או לנוח על גבי ערסל.. את החוויה בחוף הזה תזכרו לטווח הארוך ההגעה לאי מלווה בסירה נופית מדהימה, באי קיים עבורכם מנעד רב של פעילויות כמו למשל – שנורקלים, האכלת דגים וכיוצא בה. וכעת תוכלו להצטלם עם חזיר שוחה.  אחת האטרקציות הכי נועזות שקיימות לבני אדם מן הבאהמס..

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בבהאמס מתחילה כאן